Başkan Uçar: 2017 Yılı Daha İyi Geçecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Başkan Uçar: 2017 Yılı Daha İyi Geçecek

 22 Ocak 2017, 00:38  

Başkan Uçar: 2017 Yılı Daha İyi Geçecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2017 yılı için, "Ülkemizin sesini daha fazla duyurduğumuz, daha fazla İstiklal Marşı'nı okuttuğumuz, bayrağımızı daha fazla göndere çektirdiğimiz bir sene olacaktır" dedi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyatevi'nde yapılan 2016 yılında sınıflarının en iyilerine kupaların verildiği 'Şampiyonlar Gecesi' etkinliğinde Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, açıklamalarda bulundu. 2016 yılında ilk 3 dereceye giren ve Türkiye'yi Avrupa pistlerinde temsil eden sporcularının ödüllendirildiği bir gece düzenlediklerini belirten Uçar, "Önümüzdeki yıllarda çok büyük başarılar camiamıza kazandırırız. Bütün halkımızın yaşadığı sıkıntıları Motosiklet Federasyonu olarak da yarışlarımızda biz de yaşadık. Ertelediğimiz yarışlarımız oldu. Tüm motosiklet tutkunlarının ilgisiyle kazasız, belasız 2016 yılını kapattık. Ülkemizi başarı ile temsil ettiğimiz bir sene oldu. Kenan'ın Avrupa şampiyonluğu, Harun'un Avrupa 3'üncülüğü ve 10 yakın sporcularımızda ülkemizi temsil ettiği bir seneyi yaşadık" dedi.
“HEDEFİMİZ İSTİKLAL MARŞINI DAHA ÇOK OKUTMAK”
Bu sezon en fazla üzüldükleri şeyin iptal olan yarışların olması olduğunu belirten Başkan Uçar, "Sporcularımızda bu imkan geri kalması bizi üzdü. En sevindiğimiz olay ise Kenan'ın dünya şampiyonluğu ile Harun'un da son yarışta yaptığı ile beraber Avrupa 3'üncülüğüne ulaşması bizim için en mutlu anlardı" şeklinde konuştu. 2017 yılındaki hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Uçar, "Daha büyük hazırlıklarla sezona başlayacağız. Kenan'ın önderliğinde başlayacağız ve devam edeceğiz. Kenan'ın liderliğinde pistte yarışacak takımımız çok daha güçlü olacak. Ülkemizin sesini daha fazla duyurduğumuz, daha fazla İstiklal Marşı'nı okuttuğumuz, bayrağımızı daha fazla göndere çektirdiğimiz bir sene olacaktır diye hedefliyoruz. Ulusal yarışlarımızı da arttırdık. Daha fazla kitleye erişebileceğimiz bir sene olacaktır diye umuyorum" ifadelerini kullandı.

YENİ SEZON İZMİR’DE ŞEHİT FETHİ SEKİN YARIŞI İLE AÇILACAK
Başkan Uçar, 4-5 Şubat tarihlerinde İzmir'in Urla ilçesinde Fethi Sekin'in adının verileceği enduro yarışı düzenleyeceklerini belirterek, "Fethi Sekin, bizim motorcu ağabeyimiz. Türkiye'nin yaşama ihtimali bulunan en kanlı ve acı günlerinden birinin önüne göğsünü siper etti. Onun bir motosiklet tutkunu ve motosiklet üzerinde görev yapan bir devlet memuru olması nedeniyle de bizim için çok büyük değeri var. Sezonu onun hatırasıyla ve onu anarak açacağız. İnşallah bu maneviyatla başladığımız sezonu çok güzel bir şekilde tamamlarız." ifadelerini kullandı.
KENAN SOFUOĞLU: 2016 GÜZEL BİR SEZONDU
Dünya Supersport şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2016 sezonunda motosiklet camiasının güzel sonuçlar aldığını bildirdi. Hem kendisinin hem de genç sporcuların uluslararası organizasyonlarda başarılı olduğunu aktaran Kenan, "2016, güzel bir sezondu. Supersport kategorisinde üst üste 2, toplamda da 5. şampiyonluğuma ulaştım. 2016, gençler açısından da güzel geçti." değerlendirmesinde bulundu. Kawasaki Pucetti takımıyla yoluna devam ettiğini hatırlatan dünya şampiyonu motosikletçi, "2016'da verdiğimiz emeklerin karşılığını 2017'da alacağız. İnşallah Toprak Avrupa şampiyonluğuna ulaşacak. Harun'un yeni açılan Gençler Dünya Kupası'nda güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Ben ise 2017'de Kawasaki Pucetti takımıyla devam edeceğim. İşin en güzel kısmı, takımımda önümüzdeki sezon farklı kategorilerde 3 Türk sporcu yer alacak. Güzel bir sezon bizi bekliyor." şeklinde görüş belirtti.
“DÜZCE PİSTİ İÇİN BÜYÜK EMEK HARCANIYOR”
Kenan Sofuoğlu, Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapımı devam eden pistin en önemli projeleri olduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, pistin bir an önce bitirilmesini istiyor. Kendisi, 'Bu parkurun tamamlanması için ne gerekiyorsa yapacağız.' dedi. Pist inşaatının ön kısmı yazın ilk aylarında tamamlanacak. Daha sonrasında da bakanlığın desteğiyle tesisi tamamlayacağız. Bu tesise otomobil ve motor sporlarına gönül vermiş kardeşlerimizin ihtiyacı var."

Bu haber 1014 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Ali Efe Yeğin'den Romanya'da Çifte Kupa

Ali Efe Yeğin'den Romanya'da Çifte Kupa Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nda Ali Efe Yeğin hafta sonu iki kupa alarak Ay Yıldızlı bayrağımızı Romanya’da guru...

Motokros'ta Yeni Sezon Kumluca'da Açıldı

Motokros'ta Yeni Sezon Kumluca'da Açıldı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın açılış yarışı Antalya’nın Kumluca ilçesinde yapıldı. Sezonun ilk mücadelesine yarı...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

TÜRKİYE MOTOKROS ŞAMPİYONASI


 

KÖŞE YAZARLARI

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu