Kulüp Yetkililerimiz ve Sporcularımızın Dikkatine! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kulüp Yetkililerimiz ve Sporcularımızın Dikkatine!

 23 Mart 2017, 18:16  

Kulüp Yetkililerimiz ve Sporcularımızın Dikkatine!

Kulüp Yetkililerimiz ve Sporcularımızın Dikkatine!

 

TMF ailesinin değerli bireyleri,

Federasyon Başkanlığımızdan izin alınmaksızın bazı kişi, kurum, kuruluş, dernek veya spor kulüpleri tarafından etkinlik, festival, faaliyet, tanıtım veya organizasyon adı altında "yarış organizasyonu" yapıldığı, yahut bu ad altında "yarış organizasyonu hazırlığı" yapıldığı tespit edilmiştir.

Unutulmamalıdır ki her ne suretle olursa olsun, ülkemiz sınırları içersinde motosiklet spor branşına dair yarış, antrenman, eğitim vb. tüm faaliyetlerin TMF çatısı altında, yahut TMF izni doğrultusunda yapılması 3289 Sayılı Yasa çerçevesinde kanuni bir zorunluluktur.

Aksine hareket eden her türlü özel, tüzel, kişi, kurum ve kuruluşlar, yaptıkları veya yapacakları tüm izinsiz faaliyetlerden dolayı ilgili kanunlar karşısında sorumludurlar ve failleri ile ilgili yasalar çerçevesinde suç duyurusunda bulunularak sportif yönden haklarında TMF Disiplin Talimatı harfiyen uygulanacaktır.

Bahse konu durumun bir örneği de; sosyal medyada duyurusu yapılan “Bodrum Off-Road Racing Festivali” (24-26 Mart 2017 Bodrum/Muğla) organizasyonudur.

Spor Genel Müdürlüğü’nün “Bağımsız Spor Federasyonlarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığımızın “Ana

Statüsü”nün gereği bu tür organizasyonların tümünün görev ve yetkileri Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı’na verilmiştir.

Federasyonumuz tarafından yasal izin verilmeyen ve resmi faaliyet takvimimizde yer almayan ve yapılmak istenen her türlü etkinlik, festival, faaliyet adı altında yapılacak yarış organizasyonları kulüp ve sporcularımızı zor durumda bırakmakta ve düzensizliğe sebep olmaktadır.

Bu sebeple, kulüplerimizin ve sporcularımızın bu ve benzeri illegal organizasyonlara katılımlarının sportif veya hukuki yönden kendi sorumlulukları altında olduğu önemle duyurulur.

Saygılarımızla...


TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU

Bu haber 1728 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Milli Sporcumuz Can Öncü'den Çifte Bayram Hediyesi

Milli Sporcumuz Can Öncü'den Çifte Bayram Hediyesi Milli sporcumuz Can Öncü, Redbull MotoGP Rookies Kupası Hollanda ayağında yapılan iki yarışı da kazanarak büyük bir...

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun...

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun... Mübarek Ramazan ayını tamamlayarak, milletimizi birleştirip kardeşliğimizi pekiştiren Ramazan Bayramı’na kavuşmanın...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

AZDAVAY MOTOFEST2017


 

KÖŞE YAZARLARI

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu