Enduro Şampiyonası'nda Sezon Açılışı Bodrum'da - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Şampiyonası'nda Sezon Açılışı Bodrum'da

 15 Nisan 2017, 18:40  

Enduro Şampiyonası'nda Sezon Açılışı Bodrum'da

Türkiye Enduro Şampiyonası’nda sezonun ilk ayak yarışı 29-30 Nisan’da Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılacak.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2017 Yarış Takvimi içerisinde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Bodrum Yarışı Bodrum Motosiklet Kulübü'nün ev sahipliğinde yapılacak. "Yeni Parkur, Yeni Heyecan" sloganıyla 29-30 Nisan tarihlerinde Bodrum/Mumcular-Çamarası köyünde gerçekleştirilecek yarışlarda heyecan doruğa çıkacak. Türkiye'nin en yetenekli enduro yarışçılarının katılacağı Türkiye Enduro Şampiyonası'nın ilk ayağında sporcular, 29-30 Nisan tarihlerinde Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkuru’nda mücadele edecek. Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Bodrum Motosiklet Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Şampiyonanın açılış ayağına, Türkiye genelinden 200’e yakın sporcunun katılması bekleniyor.

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın birinci ayağı, 29 Nisan Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı'ndan magazin startı verilerek başlayacak. 30 Nisan Pazar günü ise Çamarası Mevkii'nde şampiyona için özel olarak hazırlanmış olan Bodrum Enduro Motosiklet Yarış Parkurunda zor ama heyecanlı bir yarış yapılacak.

Test Etapları Uzunluğu
Ekstrem Test (XT) : 1.400 Metre
Enduro Test 1 (ET1) : 9.500 Metre
Enduro Test 2 (ET2) : 3.400 Metre

Ara Etap Uzunlukları
Ara Etap 1: 4.000 Metre
Ara Etap 2: 13.800 Metre
Ara Etap 3: 2.900 Metre

Bir tur uzunluğu: 35 Km.
3 Tur (E1 – E2 – E3 – EG – EB): 105 Km.
2 Tur (EC – EV): 70 Km.
1 Tur (EK): 35 Km.
BODRUM’DA YENİ PARKUR, YENİ HEYECAN!
Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Ercik, "Bodrum'un turizmine ve ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye Enduro Şampiyonası ilk ayağının Bodrum'da yapılması hem katılımı hem de heyecanı daha da katlamaktadır. 29-30 Nisan tarihlerinde, Bodrum Motosiklet Kulübü olarak bizlerin Bodrum'a kazandırdığı yeni parkurda çam ağaçlarıyla bütünleşmiş ormanda ve tamamen doğal olan bir parkurda seyircilerimiz heyecanlı bir hafta sonu geçirecek. 3 km. kros test etabı, 2 km. ekstrem test etabı ve 10 km enduro test etabının yanı sıra bağlantı yollarıyla toplam 39 km.’lik parkurda sporcular, 3 tur sonunda toplam 117 km.'lik yarışı tamamlamaya çalışacaklar" dedi.


KONAKLAMA BİLGİSİ için tıklayın.


Bu haber 2020 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı

TMF Hakem Seminerleri 3 İlde Yapıldı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Merkez Hakem Kurulu 2018 Yılı Hakem Seminerleri’nin ilkini Muğla, Antalya ve İ...

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın Biletleri Satışa Çıktı Türkiye’de 01-02 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) biletleri satışa çıktı.
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu