Kenan Sofuoğlu'nun En Büyük Hayali Gerçekleşiyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu'nun En Büyük Hayali Gerçekleşiyor

 15 Haziran 2017, 20:46  

Kenan Sofuoğlu'nun En Büyük Hayali Gerçekleşiyor

Dünya Şampiyonu milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu yarış pistinin yapıldığı Cumayeri’ndeki alanı Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile birlikte gezdi.

 

Düzce'nin Cumayeri ilçesinde yapılan yarış pisti hakkında detaylı bilgi almak için Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük, İl daire Amirleri, Cumayeri Kaymakamı Bekir Özen, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap pist şantiyesini ziyaret etti. Alandaki gezide Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun "En büyük hayalim" dediği, Düzce'de 650 dönümlük arazi üzerine inşa edilen pistin, yıl sonunda yapılacak yarışlara yetiştirilmesi planlanıyor. Genç yeteneklerin yetiştirilmesine hizmet edecek bir pist yapma hayalini kuran Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapımına yaklaşık 1,5 yıl önce başlanan Cumayeri ilçesindeki 650 dönümlük arazi üzerinde hem motosiklet hem de otomobil yarışlarının yapılabileceği pistin asfaltlama aşamasına geldiğini söyledi. Pist için "Hayaldi, gerçek oluyor." diyen Kenan, uzun süredir yoğun çalışmalar yaptıklarını ve artık bu işin gerçek olacağına emin olduğunu dile getirdi. Teknik detaylara da değinen Kenan, pistin drift ve drag parkurlarının yanı sıra karting ile süpermoto yarışları da yapılabilecek şekilde dizayn edileceğini belirtti.
Kenan Sofuoğlu, pistin, motosiklet ve otomobil alanlarında Avrupa ve dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapacağına işaret ederek, şunları kaydetti: "Tesisler bittikten sonra da dünya ve Avrupa şampiyonalarının yapılabileceği bir parkur haline getirmek istiyoruz. Asfalt genişliğini burada 15 metre civarında tuttuk. Bu dünya standartlarında çok yüksek, çok geniş bir asfalt. Pist iki kademeli olacak. İlki 3 bin 600 metre, diğeri 4 bin 200 metre. İlk kademeyi bu sezon açıp ikinci kademeyi ikinci sezon açmayı düşünüyoruz."

">

Bu haber 639 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu