Sporcularımız Balkan'da Kupaları Bölüştü - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Balkan'da Kupaları Bölüştü

 09 Temmuz 2017, 21:58  

Sporcularımız Balkan'da Kupaları Bölüştü

Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nda 4 sporcumuz ödül kürsüsüne çıktı. F600 sınıfında Ali Efe Yeğin, Mustafa Samet Sönmez, F1000 sınıfında Harun Akgün ve Murat Düvenci kupaya isimlerini yazdırdı.

 

Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nın 8. Ayak yarışı Yunanistan’ın Serres (3,186 mt) pistinde yapıldı. Ülkemizden 17 sporcunun katıldığı şampiyonada Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan ve Makedonya’dan yarışçılar kupa mücadelesi verdi. F600 sınıfında genel klasmanda lider durumda bulunan Ali Efe Yeğin 8. Ayak yarışını kazandı. Yeğin, 11 turluk yarışta rakiplerini geride bırakırken, genç sporcumuz Mustafa Samed Sönmez’de bu yarışta üçüncü sırada yer aldı. Bu sınıfta mücadele eden sporcumuz Osman Pandır ise yarışı tamamlayamadı. Şampiyonanın pazar günü yapılan yarışında Ali Efe Yeğin birinciliği bırakmazken, Mustafa Samed Sönmez 13. sırada kaldı. Yeğin, genel klasmanda puanını 191'e çıkarttı.
F1000'DE KUPALAR AKGÜN VE DÜVENCİ'NİN
F1000 sınıfında 7 sporcumuz piste çıkarken, Harun Akgün damalı bayrağı rakiplerinin önünde gördü. Akgün’ün ardından Murat Düvenci ikinci sırada yer aldı. 11 turluk F1000 yarışında Fatih Şahin 10., Avni Pala 12., Fatih Şenhisar 16., Abdullah Köken 17. ve Öner Önal’da 20. sırada yer aldı. Şampiyonada ikinci gün Harun Akgün ve Murat Düvenci ilk iki sırayı paylaşırken, Öner Önal 8., Fatih Şahin 9., Avni Pala 10., Abdullah Köken 16. ve Fatih Şenhisar'da 20. sırada yer aldı.

GENÇLERİMİZ İYİ MÜCADELE ETTİ
125 SP sınıfında iki gün boyunca rakipleriyle mücadele eden genç sporcularımızdan Kadir Erbay ikinci ve Yiğit Fazlı Erçelik’de üçüncü sırada yer aldı. Ares Stefan Bengiç ve Taha Cambazoğlu’nun da yarıştığı 125 SP sınıfında klasman dışı yarışan sporcularımızın başarıları sporcu kafilemizi mutlu etti.

Takım sıralamasında ise Türkiye ikinci sırada yer aldı.

Bu haber 634 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Başımız Sağ Olsun

Başımız Sağ Olsun Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu'nun babası ve tüm Türkiye'nin motosiklet şovlarıyla yakından tanıdığı &...

Salonda Motokros ve Enduro Heyecanı

Salonda Motokros ve Enduro Heyecanı Türkiye Motosiklet Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iş birliğinde 18 Kasım'da İstanbul Super Cr...
Hot air balloon cappadocia morocco private tours
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

TÜRKİYE'DE BİR İLK! HEYCANA HAZIR OL!


 

KÖŞE YAZARLARI

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu