Azdavay'da Festival Tadında Yarış - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Azdavay'da Festival Tadında Yarış

 30 Temmuz 2017, 13:05  

Azdavay'da Festival Tadında Yarış

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde düzenlendi. Yarışları Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’da takip etti.

 

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Azdavay yarışları büyük bir ilgiyle yapıldı. NTV Spor'un canlı yayınladığı yarışları Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanları Ogün Baysan, Mahmut Nedim Akülke, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar takip etti.

SUPER ENDUROGP YARIŞI RIDVAN OYAR ANISINA YAPILDI
Süper EnduroGP sınıfı 17 Haziran’da hayatını kaybeden Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar anısına yapıldı. GP Sınıfında Sinan Memnun (Sarıyer-BETA) birinci, İzzet Kazdal (Ayazdere-BETA) ikinci ve Emre Coşar’da (KEMK-Husqvarna) üçüncü oldu. Dereceye giren sporcular kupalarını Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve Abana Belediye Başkanının eşi Seda Oyar’dan aldı.

SINIFLARINDA İLK ÜÇE GİREN YARIŞÇILAR
Azdavay yarışında dereceye giren sporcular şöyle;
EPRESTİJ: Sinan Memenun, İzzet Kazdal, Burak Özdemir
EGENÇ: Emre Coşar, Eren Mert Kocaman, Mustafa Can Küpeli
EUSTA: Murat Kököçü, Murat Akın, Çağlar Kundak
EHOBİ: Nevzat Erol, Çağrı Aslan, Mahmut Soner Yılmaz
EVETERAN: Sinan Ordu, İsmail Sarışın, Yakup Usta

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ
Azdavay yarışında dereceye giren sporculara Azdavay Belediyesi tarafından para ödülü dağıtıldı. Süper Enduro GP ve Enduro Gençler (EG) sınıfının birincisi 1.000 TL, ikincisi 600 TL ve üçüncüsü 400 TL para ödülü alırken, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Veteran (EV), Trial (ET) ve Enduro Kadınlar (EK) yarışın birincisi 800 TL, ikincisi 600 TL ve üçüncüsü de 400 TL para ödülü kazandı.

Bu haber 622 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu