Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

 01 Kasım 2017, 12:00  

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk için mücadele edecek.

 

Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 10. ayağının sıralama turlarında kaza geçiren ve bel ile kalçasında kırıklar oluşan Kenan Sofuoğlu, bir aylık tedavisinin ardından Katar’da piste çıkacak.

Sezon kapanışını Katar'da yapmak istediğini vurgulayan Milli Takımlar Kaptanımız Kenan Sofuoğlu, "Sakatlığımın tamamen geçmemiş olmasına rağmen kupayı alabilmek için şansımı zorlayacağım. Çok gerilerden gelerek lider konuma geldiğim mücadele ikinci sıraya geriledim. Podyum şansımın bulunduğu gibi hala şampiyonluk da olabilir. Rakibimin 20 puan önde olması onun için avantaj gibi gözükebilir ama motosiklet sporunda yarış bitiş çizgisini görmeden bitmez. Şampiyonluğu istiyorum ve mücadelemi de sonuna kadar sürdüreceğim." diye konuştu.

“SONUNA KADAR MÜCADEL EDECEĞİM”
Akyazı'daki pistinde antrenman yaptığını ve kendisini iyi hissettiğini dile getiren milli sporcumuz, şunları söyledi: "Yıllarca ülkem ve bayrağım için mücadele ettim. Kazandığım her yarış sonrası pistte bayrağımla attığım turun heyecan ve mutluluğunu kelimelerle anlatamam. İstiklal marşımızı çaldırırken kalbimin çarpışını anlatmaya cümleler yetmez. İnsanlarımız bizimle heyecanlanıp, bizimle sevindiler. Üzüntümüze ortak oldular. Her zaman yanımızda yer aldılar. Bütün bunları yan yana koyduğumuzda benim hangi şartlarda olursa olsun piste çıkıp mücadelemi sonuna kadar vermem gerekiyor. Milletimin gücünü arkamda hissettiğim sürece de başaracağıma inanıyorum."

YARIŞ CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 19:30’DA
Dünya Süpersport Şampiyonası’nın son ayağı 02 Kasım Perşembe günü Losail Pisti’nde (5,380 km) serbest antrenmanlarla başlayacak. 03 Kasım Cuma günü Superpole çıkacak pilotlar, 04 Kasım Cumartesi günü 19:30’da sezonun son ayağı için start alacak.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 11. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) – 165 Puan
2. KENAN SOFUOĞLU- 145
3. Jules Cluzel (Fransa) - 135

MARKALAR SIRALAMASI
Sezonun 11. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Yamaha - 241 puan
2. Kawasaki - 207
3. Honda - 155

Bu haber 535 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu ve Razgatlıoğlu'ndan Kötü Haber!

Sofuoğlu ve Razgatlıoğlu'ndan Kötü Haber! Dünya Supersport Şampiyonası'nda yarışan Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu'nun sıralama turlarında yaptığı kaz...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu