İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Büyüledi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Büyüledi

 26 Kasım 2017, 07:46  

İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Büyüledi

İstanbul motosiklette ilk kez yeni bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İstanbul Super Enduro Şampiyonası TAF Atletizm Salonu’nda 58 sporcunun katılıyla düzenlendi.

 

İstanbul Super Enduro Şampiyonası (SE) Türkiye Motosiklet Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda organize edildi. Yerli ve yabancı 58 endurocunun mücadelesini 5 Bine yakın seyirci ilgiyle takip etti. Salonda hazır halde bulunan motokros pisti değiştirilerek süper enduro parkuruna dönüştürüldü. Endurocular, rampaların yanı sıra kaya, taş havuzu, lastik havuzu, kütükler, odun havuzu gibi zorlu engellere karşı, güç ve dayanaklılık sınavı verdi.

Dereceye giren sporcular kupalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, İBB Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Seyda Dursun ve Dünya Şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu’ndan aldı.
Türk enduro sporcuları resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışırken, İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası’nda Bulgar sporcu Teodor Kabakchiev (BMF-KTM) birinciliği elde etti. Genç sporcu Fevzi Burak Akbulut (KEMK-KTM) ikinci olurken, Rafet Karakuş’ta (STMOK-BETA) üçüncü sırada yer aldı.

Enduro Prestij (EP) sınıfında Teodor Kabakchiev (BMF-KTM) birinci, İzzet Kazdal (Ayazdere-BETA) ikinci ve Fevzi Burak Akbulut’ta (KEMK-KTM) üçüncü oldu.

Genç sporcuların mücadelesinde Bayram Uysal (KEMK-Husqvarna) damalı bayraktan ilk sırada geçerken, Uysal’ı Emre Coşar (KEMK-Husqvarna) ve Anthony Millward (Sarıyer-BETA) takip etti.

Enduro Usta (EU) sınıfında Murat Kökçü (AEMK-Husqvarna) birinciliği elde ederken, Kökçü’nün ardından ödül kürsüsüne Ramazan Savaş (IZMOK-BETA) ve Murat Akın (EMSK-Husqvarna) çıktı.

Enduro Veteranların (EV) mücadelesinde İsmail Sarışın (BOBSK-Husaberg) rakiplerini geride bırakırken, Taner Tatlı (ÇEMK-KTM) ikinci, Fahrettin Altınkök’te (UMOK-KTM) üçüncü olan isim oldu.

Enduro Hobi (EH) sınıfında ise ilk üç Çağrı Aslan (AEMK-Husqvarna), Mustafa Sarıca (AEMK-Sherco) ve Allahverdi Ökmen’den (STMOK-KTM) oluştu.

Bu arada motosiklet şovmeni Birkan Polat’ın birbirinden zorlu hareketlerin yer aldığı şovu izleyenlerden büyük alkış alırken, Merve Özbey konseri ve Free Storm gösterisi de ilgiyle takip edildi.

Bu haber 570 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu