Ana Sayfa


Bekir Yunus UÇAR
Başkan


Mahmut Nedim AKÜLKE
Yönetim Kurulu Üyesi

        Ogün BAYSAN
     Yönetim Kurulu Üyesi

Sadık ÖZDEMİR
Yönetim Kurulu Üyesi

Okan ALP
Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Ekber EKİCİ
Yönetim Kurulu Üyesi

Erdoğan YILDIRIM
Yönetim Kurulu Üyesi

Vehbi ULUSAN
Yönetim Kurulu Üyesi

 


Mehmet Sadık VEFA
Yönetim Kurulu Üyesi

 


Hasan DAVULCU
Yönetim Kurulu Üyesi
 

Ahmet YILMAZ
Yönetim Kurulu Üyesi
 

Cem KARAHAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Yunus UÇAR
Yönetim Kurulu Üyesi


Ümit ÜLKÜ
Yönetim Kurulu Üyesi

 

Hasan Kadri AMRAĞ
Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

 

 

 
Kutbettin AYDIN
Genel Sekreter
 

 

 

KURULLAR

ALT KURULLAR

 


FEDERASYON TARİHÇESİ

Türkiye'de Motosiklet sporu 1967 yılında Bisiklet Federasyonu içerisinde, 1995 yılından 2003 yılına kadar da Otomobil Sporları Federasyonu çatısı altında temsil edildi. 8 Ağustos 2003 tarihinde Otomobil Federasyonunun bünyesinden ayrılarak ayrı bir federasyon olması kararlaştırılmış olup, 05.05.2004 tarihinde idari ve Mali yönden kendi özerk yapısına kavuştu. Bu yıl 13. yaşını kutluyor olmasına rağmen dünyada sayılı ülkede gerçekleştirilmekte olan Uluslararası organizasyonları Türkiye'ye getirmeyi başardı. Dünya sıralamasına girmeyi başaran sporculara sahip oldu. Bunların yanı sıra Türkiye adına dünyaca ünlü yarışçılara ve onları izlemeye gelen binlerce yerli ve yabancı yarışsever ile dünya medyasına ülkemizi tanıtma fırsatını oluşturdu.


Kuruluşundan bugüne kadar tüm motosiklet sporu branşlarındaki ulusal ve uluslararası yarışmaları büyük bir titizlik ve düzen içerisinde gerçekleştirdi. Ülke çapındaki yarış organizasyon sayısı artırılmış, bu sayede motosiklet sporunun yurt genelinde yaygınlaştırılması sağlandı.


Ulusal yarışların yanı sıra uluslararası alanda favori gösterilen, yarış pistleri ve parkurlarıyla ödüle layık görülen Federasyonumuz 2004 yılından bu yana uluslararası takvimde birçok branşta yerini aldı.


2009 Yılında MX Dünya Şampiyonası ve 2010 Dünya Enduro Şampiyonasına, ayrıca Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan MotoGP 'ye 2005 - 2006 - 2007 yıllarında ev sahipliği, yaptı.

 

HEDEFLERİMİZ

Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamak, global dünya kentleri algısını güçlendirmek. Türkiye'yi dev organizasyonlar yapan gelişmiş ülkeler arasında konumlamak.


Sporun çağdaş, evrensel değerlerini kullanarak, ülkemizi ve halkımızı bu değerlerle özdeşleştirerek dünya vitrinine çıkartmak.


Uluslararası şampiyonaların sahip olduğu standartlar ve gelişmiş teknolojiler sayesinde ülke prestijinin arttırılmasına katkı sağlamak... Türkiye'nin organizasyon yeteneği ve gücünü tüm dünyaya göstererek ileride talip olacağımız diğer dev organizasyonların önünü açmak, referans oluşturmak.


Motosiklet ve otomotiv sektörlerinin, ilgili yan sanayinin büyümesine yardımcı olmak.


Ülkemizde ve özellikle metropollerde motosiklet kültürünün ve kullanımının gelişmesine yardımcı olmak... Sonucunda metropollerde orta ve uzun vadede yaşam kalitesi üzerinde çok yönlü iyileşme sağlamak.


Spor ve motor sporları kültürümüzün gelişimine sağladığı katkı ile gençliğin spora yönelmesini teşvik etmek... Bu sayede onları pek çok zararlı alışkanlıktan ve tehlikeden korumak, geleceğimize yatırım yapmak.


Motor sporları alanında üst düzey sporcuların yetişmesi için motivasyon sağlamak... Bu platformda başarılı olacak sporcularımız kanalıyla ülke imajının daha da gelişmesine yardımcı olmak.

 

EKSTREM HEYECAN

Fanatiklere en çok neyi beğendikleri sorulduğunda, yanıtları ekstrem mücadelelere sahne olan dünya şampiyonasına özgü drama ve heyecan oluyor. Bu seviye de kazanmak için profesyonelliğin şart olduğu bilinmesine karşın, spor aynı zamanda eğlenceli olarak algılanıyor ve tüm bunlar fanatiklerin bu küresel gösteriye sadık kalmalarını sağlıyor.

 

MOTOSİKLET BİR HAYAT TARZIDIR...

Motosiklet sporunun temellerini oluşturan

  • Motokros

  • Enduro

  • Süpermoto

  • Pist

  • Drag

  • ATV

  • Süper Enduro

  • Sujeti

kategorileri tamamen adrenalin depolayan ve görsel açıdan büyük zenginlik içeren vazgeçilmez bir tutkudur.

 

TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu