Süper Enduro Finalleri Nefesleri Kesti


Açıklama: Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nda sezonun son yarışı Afyonkarahisar’da yapıldı. Dereceye giren sporculara kupalarını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban verdi.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 04 Aralık 2016
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:15
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1654


Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği; Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapıldı. Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yer alan 860 metre uzunluğundaki ekstrem parkurda toplu start alan yarışçılar kaygan zeminde büyük mücadele verdi. 21 günde 160 dönüm alana kurulan merkezde yapılan Süper Enduro GP’de Ayazağa Birlik Spor Kulübü’nden Rafet Karakuş ilk sırayı elde ederken, aynı kulüpten İzzet Kazdal ikinci ve Başkent Motosiklet Sporları Kulübü’nden İslam Yıldız üçüncü sırada yer aldı.

Afyonkarahisar'da tamamlanan sezonun ardından Süper Enduro'nun şampiyonları da belli oldu. Süper EnduroGP'de Rafet Karakuş (ABSK), Prestij sınıfında Fırat Şahin (AVMK), Usta sınıfında Mesut Ceylan-İzmok, Hobi sınıfında Hüseyin Öz (ABSK), Gençlerde İzzet Kazdal (ABSK), Veteranlarda Murat Akın (EMSK) ve Trial sınıfında da Barış Askan (AVMK) 2016 yılını şampiyon olarak tamamladılar.
ENGELLER VE ÇAMUR SPORCULARI ZORLADI
Çamur olan parkurda, taş, lastik, derin çukurlar, kütükler, odun parçaları gibi zorlu engellere karşı, güç ve dayanaklılık sınavı veren sporcular, inanılmaz bir mücadele ortaya koydu. Özellikle derin çukur engellini aşmakta bir hayli zorlanan yarışçıların buradaki mücadelesi izleyenlere de büyük keyif ve heyecan yaşattı. Türkiye Süper Enduro Şampiyonası NTVSpor'dan canlı olarak yayınlandı. Yarış sonunda dereceye giren sporculara, kupa ve ödülleri verildi.

Enduro Prestij (EP)
Rafet Karakuş-ABSK, İslam Yıldız-BAMOS, Fırat Şahin-AVMK
Enduro Genç (EG)
İzzet Kazdal-ABSK, Bayram Uysal-HMK, Celil Adıberi-Kartepe
Enduro Usta (EU)
Mesut Ceylan-İZMOK, Savaş Doğan-KARTEPE, Çağatay Şirin-FOSK
Enduro Veteran (EV)
Necmi Kozlu-FOSK, Engin Koç-İZMOK, Hakan Tunç-FOSK
Enduro Hobi (EC)
Çağrı Aslan-AEMK, İsa Yüksek-KEMK, Mustafa Kayabaş-KEMK
Trial
İslam Yıldız-BAMOS, Fırat Şahin-AVMK, Barış Askan-AVMK
ÇOBAN: AMACIMIZ TERMAL, SAĞLIK VE SPOR TURİZMİNİ ENTEGRE ETMEK
Yarışçıları tek tek tebrik eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bir hafta arayla ulusal düzeyde iki önemli şampiyonaya ev sahipliği yaptıklarını belirterek, "Geçen hafta sonu motokros yarışıyla açtığımız merkezimizde bu hafta sonu da Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın finallerini gerçekleştirdik. Bu organizasyonlarla amacımız ilimizde termal, sağlık ve spor turizmini entegre etmek. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Bu tür organizasyonların çok büyük emek gerektirdiğini kaydeden Başkan Çoban, pistlerin hazırlık aşamasından yarışların son anına kadar kendilerine destek veren ve çaba sarf eden Türkiye Motosiklet Federasyonu yönetici ve çalışanları ile Belediye personeline teşekkür etti.
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı tarafından sporculara para ödülleri Türkiye Süper Enduro Şampiyonası finalinde de sürdü. Süper Enduro GP, Prestij, Usta, Hobi, Genç, Veteran ve Trial sınıflarının Birincisine 1.000 TL, İkincisine 750 TL, Üçüncüsüne 500 TL ve Dördüncüsüne de 250 TL para ödülü Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından verildi.