Sofuoğlu Hollanda İçin Yüzde 100 Hazır


Açıklama: Dünya Supersport Şampiyonası'na sakatlık ve kaza nedeniyle istediği gibi başlayamayan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, bu hafta sonu Hollanda’da birinciliği hedefliyor. Sofuoğlu, Assen'de pole pozisyonundan start alacak.
Kategori: Şampiyondan Haberler
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2017
Geçerli Tarih: 22 Kasım 2017, 23:44
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1689


Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun mücadele ettiği Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 4. yarışı 30 Nisan'da Hollanda’nın Assen Pisti’nde (4,542 km) yapılacak. Puansız geçen üç yarıştan sonra sezona yeniden başlayacak Kawasaki Puccetti Racing takım pilotu Sofuoğlu, Hollanda’da birincilik için gaz açacak.

Sezonun dördüncü yarışı 28 Nisan Cuma günü serbest antrenmanlarla başladı. 29 Nisan Cumartesi günü Super Polede milli sporcumuz en iyi zamanı yaparak yarışa pole pozisyonundan başlayacak. Hollanda yarışı, 30 Nisan Pazar günü TSİ 12:30’da Assen Pisti’nde start alacak.

SOFUOĞLU: HER ŞEY DAHA BİTMEDİ
İspanya'da düzenlenen sezonun 3. etabına da tam iyileşmeden çıktığını ve yarış dışı kaldığını dile getiren Kenan Sofuoğlu, matematiksel olarak şampiyonluk şansının sürdüğünü ancak işinin kolay olmadığını ifade etti. Sofuoğlu, elinde olmayan sebeplerden dolayı sezona kötü bir başlangıç yaptığını belirterek, "Her sene şampiyon olmak kolay bir şey değil. Son iki sezonun şampiyonuyum. Pazar günü Hollanda'da yüzde 100 olarak motosiklete geri dönüyorum." diye konuştu. Hollanda'da yarış günü yağışın beklendiğine işaret eden Sofuoğlu, "Yağmurda işler zor olur ama neyin ne olacağı belli olmaz. Önümüzde daha uzun bir sezon var, 4. yarıştayız. Önümüzde 10 ayak daha var. Eğer bir aksilik yaşamazsam, kendime gelirsem, moral ve motivasyon olarak her şeyi toparlarsam, hala şansım var ama zor bir sezon beni bekliyor." diye konuştu.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 3. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Lucas Mahias (Fransa) - 45 puan
2. Roberto Rolfo (İtalya) - 40
3. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 34
4. Kyle Ryde (Büyük Britanya) - 32
5. Niki Tuuli (Finlandiya) - 27

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
30 Nisan: Hollanda
14 Mayıs: İtalya-Imola
28 Mayıs: İngiltere
18 Haziran: İtalya-Misano
20 Ağustos: Almanya
17 Eylül: Portekiz
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar17 Eylül: Portekiz
1 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez
04 Kasım: Katar