Endurocular Kemer'de Buluşacak


Açıklama: Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 2. Ayak yarışı 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde Kemer’de start alıyor.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:15
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1708


Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2017 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışı, ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Antalya ilinin Kemer ilçesinde düzenlenecek. Coğrafi yapısı ile motor ve doğa sporlarına en elverişli turizm merkezlerinden birisi olarak dikkat çeken Kemer, son yıllarda yapılan Enduro motosiklet yarışları ile dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Ulusal ve uluslararası enduro yarışları da bölgenin tanıtılmasına büyük destek sağlıyor.

20-21 Mayıs tarihlerinde organize edilecek Türkiye Enduro Şampiyonası Kemer yarışına ülkemizin çeşitli bölgelerinden 120’nin üzerinde sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye’nin en iyi enduro yarışçılarını bir araya getirecek olan organizasyonda sporcular, Kuzdere’de hazırlanan ekstrem parkurunda izleyenlere adrenalin dolu bir hafta sonu yaşatacak.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenecek olan şampiyonanın ikinci ayağı için Kuzdere’de hazırlanan yarış parkurunda; atlama rampaları, kaya geçişleri ve dik çıkışlar yer alıyor. Sporcular için yüksek kondisyon isteyen yarış parkuru, izleyenlere kolayca ulaşım imkânı sağlıyor. Özel seyirci etaplarının bulunduğu yarış parkurunda Türkiye'nin dört bir yanından gelen yarışçılar, Kemer’in muhteşem doğasının içinde kıyasıya mücadele edecek. Her çeşit zemin yapısına sahip parkur, yarışçılara ve seyircilere doyumsuz bir Enduro heyecanı yaşatacak.

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 14:00’te sıralama ile başlayacak şampiyona, 21 Mayıs 2017 Pazar günü saat 11:00’de start alacak yarışla devam edecek.

TEST ETAP UZUNLUĞU
Enduro Test (ET1): 3,5 km
Enduro Test (ET2): 3,9 km
Ekstrem Test (XT): 1,2 km

ARA ETAP UZUNLUĞU
Ara Etap 1: 6,85 km
Ara Etap 2: 4,5 km
Ara Etap 3: 1,2 km

TUR UZUNLUĞU (21 Km.)
Tur sayısı 4 Tur (E1 – E2 – E3 – EG – EB)
3 Tur (EC – EV)
1 Tur (EK)
Yarış detaylı programı için tıklayın.