Milli Sporcumuz Can Öncü'den Çifte Bayram Hediyesi


Açıklama: Milli sporcumuz Can Öncü, Redbull MotoGP Rookies Kupası Hollanda ayağında yapılan iki yarışı da kazanarak büyük bir başarıya imza attı. İkizi Deniz Öncü ise 5. sırada yer aldı.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:27
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1740


Milli takımlar kaptanımız Kenan Sofuoğlu’nun yetiştirdiği Can Öncü ve Deniz Öncü kardeşlerin yarıştığı Redbull MotoGP Rookies Kupası’nın 3. ve 4. ayak yarışları Hollanda’da yapıldı. TT Assen (4,542 km.) pistinde koşulan Redbull MotoGP Rookies Kupası’na milli sporcumuz Can Öncü damgasını vurdu. Her iki yarışa da ilk cepten start alan milli sporcumuz, 16 tur sonunda damalı bayrağı rahat bir şekilde gördü. Can Öncü rakiplerine büyük fark atarken, ikizi Deniz Öncü’de 5. sırada kaldı.

Can Öncü, "Yağmurun artacağını fark edip starttan itibaren kuru zeminde lastiklerimi zorladım ve farkı açtım. Pist ıslanınca bazı virajlarda hakimiyet kurmakta zorlansam da motosikletin üstünde kalmayı başardım. Sonlara doğru risk almamak için yavaşladım. Bu iki zafer için de çok mutluyum. İnanıyorum ki Almanya yarışında kardeşim de bana katılacak ve birlikte podyum yapacağız." dedi. Genç sporcumuz bu birinciliklerle genel klasmanda ikinci sıraya yükseldi.

SÜRÜCÜLER KLASMANI
Sezonun 4. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Alex Viu (İspanya) - 72 puan
2. CAN ÖNCÜ (TÜRKİYE) - 66
3. Kazuki Masaki (Japonya) - 63
4. Rory Skinner (İngiltere) - 43
5. Omar Bonali (Japonya) - 37
10. DENİZ ÖNCÜ (TÜRKİYE) - 23

2017 TAKVİMİ
SACHSENRİNG, Almanya - 01-02 Temmuz
BRNO, Çek Cumhuriyeti - 05-06 Ağustos
RED BULL RİNG, Avusturya - 12-13 Ağustos
MİSANO, İtalya - 9 Eylül
ARAGON, İspanya - 23-24 Eylül