Kahramanlarımızı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz


Açıklama: Balıkesir Gönen'de 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISI'na yapılan Türkiye Motokros Şampiyonası öncesi anma töreni düzenlendi.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:18
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1753


Balıkesir Gönen'de 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISI'na yapılan Türkiye Motokros Şampiyonası öncesi anma töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yarışcılar Kaymakam Faruk Bekarlar tarafından verilen start ile parkurda serbest antrenman ve sıralama antrenmanları yaptı. Törene, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Dermenci, Gönen Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, Gönen Ovası Sulama Birliği Başkanı Bülent Can, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, yarışcı aileleri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, "Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kasteden hainlere Türkiye Motosiklet Federasyonu ailesi olarak sporcularımızla bir bütün olarak 15 Temmuz'un yıl dönümünde bu hain saldırıyı unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı göstermek için Gönen'deyiz. Türkiye Motokros Şampiyonası'nı 15 Temmuz Şehitlerimizin anısına düzenliyoruz. Onlar için ne yapsak az." diye konuştu.
Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, "Gönen Motokros Parkuru, Türkiye’nin en önemli parkurlarından birisi. Bu sebeple çok anlamlı bir yarışa ev sahipliği yapıyoruz. Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz hain bir kalkışma girişimi ile karşı karşıya kalmış, milletin kahraman evlatları bu kalkışma girişimini kahramanca duruşuyla bertaraf ederek hainlere dersini vermiştir. Ama 249 vatan evladı çeşitli şekillerde şehit olmuşlardır. 249 şehidimizin anısına düzenlenmiş olması da hepimiz adına gurur verici, hem de ilçemiz adına övündüğü bir gün olmuştur. Yarışın düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan Türkiye Motokros Şampiyonası öncesi "Milli Birlik Sürüşü" yapıldı. Kortej halinde Gönen Cumhuriyet Meydanı'ndan start alan sporcuların katıldığı "Milli Birlik Sürüşü", Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı Parkuru'nda sona erdi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz ile birlikte tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.