Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları Bodrum'da


Açıklama: Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları 05-06 Ağustos 2017 tarihlerinde Bodrum’da yapılacak. Yarışın süper test etapları gece düzenlenecek.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 01 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 21 Ocak 2018, 03:57
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1768


Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları Muğla ilinin Bodrum ilçesinde 05-06 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılacak. Kızılağaç Köyü Bodrum Arena Motosiklet Parkuru Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 3. Ayak ve Türkiye ATV Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışlarını ağırlayacak. Yarışın süper test etapları 05 Ağustos Cumartesi günü ilk kez gece yapılacak.

05 Ağustos Cumartesi günü Bodrum Meydanı’nda saat 13:00’da verilecek magazin startı ile başlayacak Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları’nın sıralama yarışları aynı gün Kızılağaç parkurunda yapılacak. 06 Ağustos Pazar günü yapılacak yarışlar saat 14:00’da start alacak ve sporcular, 14,8 km’lik parkurda 4 tur atacaklar. Bodrum yarışı Enduro Test (3 km), Ekstrem Test (2 Tur-2 km) ve Ara etaptan (14,8 km) oluşuyor.

Şehir merkezine 4 km. uzaklıktaki Kızılağaç köyünde bulunan Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda hazırlanan test etapları enduro tutkunlarına zor anlar yaşatacak. Sert toprak zemine sahip olan parkur, Bodrum’un eşsiz manzarasına hakim bir alanda bulunuyor. Bodrum Arena Parkuru, fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak, doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan ekstrem ve enduro test etaplarından oluşturuldu.

SPONSORLARDAN DERECEYE GİREN SPORCULARA HEDİYE YAĞMURU
Bodrum’da bu hafta sonu yapılacak Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları’nda dereceye giren sporculara adeta hediyeler yağacak.

Türkiye Enduro Şampiyonası Bodrum yarışında dereceye giren sporculara toplam 12 bin TL para ödülü dağıtılacak. Türkiye ATV Şampiyonası’nda derece giren sporculara sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler verilecek. ATV – UTV Genel Klasman birincisine Motoran Spada Anton150 marka motosiklet, Genel Klasman ikincisine Domino Lastik firmasından Carlisle marka 4 adet lastik, Genel Klasman üçüncüsüne kask hediye edilecek.

Ayrıca dereceye giren ATV yarışçılarına Carlisle marka lastiklerde %30 indirim, ATV-UTV sınıf birincilerine kask, dereceye giren bütün sporculara Motul Hediye Paketi ve enduro branşında sınıf birincilerine de eldiven hediye olarak verilecek.