Düzce Yakın Karadeniz Baja Rallisi'ni Bekliyor


Açıklama: Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi 06-10 Eylül tarihlerinde Düzce’de yapılacak. Organizasyon boyunca sporcular Düzce’nin doğal güzellikleri arasında mücadele edecek.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2017
Geçerli Tarih: 22 Ağustos 2017, 02:54
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1775


Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilecek “Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi” 06 – 10 Eylül tarihlerinde Düzce ili ve ilçelerinde yapılacak. Dört gün 450 kilometrelik parkurda yarışçılar Düzce’nin muhteşem doğasında birbirinden zorlu etapları geçecek. Baja Rallisi ile birlikte Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonaları da Düzce’de yapılacak. Baja Rallisi her iki şampiyonanın 2017 Genel Klasmanına puan verecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından bu sene Yakın Karadeniz Baja’ya katılacak sporculardan kayıt ücreti alınmayacak. Organizasyona katılan sporculara 6 Eylül Çarşamba günü ücretsiz konaklama imkanı sağlanırken, her gün etap içerisinde bütün yarışçılara 4 litre yakıt desteği verilecek. Sporculara öğle kumanyası ve kamp alanında akşam yemeği de ücretsiz olarak dağıtılacak.

Öte yandan Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi’nin ilk günü (6 Eylül Çarşamba) akşam sporculara açılış yemeğinde brifing verilecek.

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi 4 kategoride koşulacaktır.
• 450cc altı Motosiklet (R1)
• 451 cc ve üstü Motosiklet (R2) (Raid)
• ATV (R3)
• UTV (R4)

Ayrıca sadece R1 kategorisinde Ralli Gençler (RG) ve Ralli Kadınlar (RK) sınıfları yer alacaktır.