Silenduros Sokak Enduro 5 Kasım'da Konya'da


Açıklama: Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Özel Enduro Etkinliği takviminde yer alan Silenduros Sokak Enduro 04-05 Kasım 2017 tarihlerinde Konya’nın Selçuklu İlçesi nde bulunan 5000 yıllık tarihe sahip olan Sille’de yapılacak.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2017
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:25
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1845


2016 yılında ilki yapılan ve enduro tutkunlarının ilgiyle takip ettikleri Silenduros Konya’nın Selçuklu İlçesi sınırları içerisinde bulunan tarihi Sille’de yapılacak. Silenduros; Konya Selçuklu Belediyesi’nin katkılarıyla 04-05 Kasım 2017 tarihlerinde Sille’de kafelerin ve restoranların bulunduğu caddeyi trafiğe kapatılarak yapılacak. “Spor Turizmin Geleceğidir” sloganıyla “Extrem Spor Turizmi” kapsamında Türkiye’nin tek Sokak Endurosu olma özelliğine sahip Silenduros’ta; sporcular kafelerin önünde cadde ve sokak üzerine kurulmuş olan yapay ve zorlu engelleri aşmak için mücadele edecek. Aynı zamanda Türkiye’nin sayılı teknik gerektiren doğal parkurunda da birbirleriyle kıyasıya mücadele verecekler.
YARIŞ DÜNYA MİRASI OLAN SİLLE’NİN TANITIMINA KATKIDA BULUNACAK
Motosiklet tutkunlarının merakla beklediği Silenduros 5000 yıllık medeniyet tarihine sahip Sille’nin ulusal ve uluslararası kamuoyunda bilinirliğinin artmasına vesile olacak ve bu yörede ki tarihi eserlerin daha fazla turist çekmesine katkıda bulunacak.

GP'YE PARA ÖDÜLÜ
Türkiye’de ki enduro motor ithal eden firmaların da yarışa ilgileri büyük olup, bu firmalar yarış etaplarına isimlerini vererek isimlerinin bulunduğu etaplarda dereceye giren ilk üç sporcuya sürpriz hediyeler verecek. Aynı zamanda GP sınıfında yarışan sporculara da organizatör kulüp Tekerizi Konya Enduro Motor ve Doğa Sporları Kulübü para ödülü verecek. Gp’ de Birinciye 3.000 TL., İkinciye 2.000 TL. ve Üçüncüye de 1.000 TL. ödül takdim edilecek.

Sporcular; Prestij, Hobi-Amatör, Veteran, Bayanlar, Trial ve GP sınıflarında mücadele edecek.

Organizsyona destek veren Selçuklu Belediyesi yarışa katılan motosiklet sürücülerine 04 Kasım Cumartesi akşamı geleneksel Konya Düğün Pilavı ve 05 Kasım Pazar Sabahı Çorba ikramında bulunacak.