2017 Yılı Başarılı Geçti


Açıklama: Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, uluslararası sezonun tamamlanması nedeniyle yaptığı açıklamada genel anlamda hedeflerine yaklaştıklarını belirtti.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 04 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 14 Aralık 2017, 13:26
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1855


Pistteki Türk sporcuların kariyer haritasını çizen dünya şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu'nun başarıda önemli bir pay sahibi olduğunu dile getiren başkan Uçar, "En önemli hedefimiz Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden Kenan Sofuoğlu'nun şampiyonluğu kazanmasıydı ancak 5 yarışa katılamaması handikaptı. Geçirdiği kaza sonrasında tüm şansımızı kaybettiğimizi düşünüyorduk ama şampiyonluk yerine dünya ikinciliği geldi." diye konuştu.

TOPRAK, CAN VE DENİZ HEDEFİ TUTTURDU
Başkan Uçar, şöyle devam etti: "Toprak, Avrupa Superstock1000 Şampiyonası'nda yaşadığı aksaklıklardan dolayı sezonu ikinci sırada tamamladı. Tecrübe edinmesi sebebiyle orada bulunuyordu. Superbike için teklif almış olması, Kenan Sofuoğlu'nun bunu organize etmesi ve Kawasaki Takımı'nın da bunu kabullenmesi, Toprak ile ilgili hedefimizi tutturduğumuzu gösterdi. Can ve Deniz Öncü ikiz kardeşlerimiz önemli sporcularımız. Küçük yaşta kariyer basamaklarını tırmanmış olmaları bizim için en önemli kazanım oldu. Avrupa'da yarışan sporcularımız, Kenan Sofuoğlu önderliğinde başarılara imza attı. Birlikte hem teorik, hem de pratik olarak antrenman yapıyorlar. Kenan sporcu kardeşlerimize ortam sağlıyor. Çocuklarımız da gayretli."

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI 02 EYLÜL’DE TÜRKİYE'DE
2018 FIM Dünya Motokros Şampiyonası'nın eylül ayında Afyonkarahisar'da yapılacağını hatırlatan Başkan Uçar, Dünya Şampiyonası'nın, motokros anlamında bir kazanım olduğunu anlatarak, şunları kaydetti: "Önümüzdeki sene, motor sporlarında çok daha başka devrimlerin ve ilklerin yaşandığı yıl olacak. Pist çalışmalarının kariyer haritası bizim için önemli. Düzce'deki yarış pisti bittiğinde ve sporcuların hizmetine sunulduğu anda uluslararası müsabakaların yapılması ve uluslararası rakiplerin antrenman programlarıyla sporcularımız kendi yeteneklerini geliştirebilecek."

Uçar, 2018 FIM Dünya Motokros Şampiyonası'nda mücadele edecek sporcuları teknik kurulun belirleyeceğini aktararak, "Yarışın ana organizatörüyle görüşüp, kimlerin yarışabileceğini onlara bildireceğiz. Şu an bir takımımız olmadığı için izinle özel müsabakalarda yarışacağız. Burada yarışacak isimleri teknik kurul tespit edecek. 2018 yılını takip eden sezonda sporcularımız orada kendilerini gösterecek." şeklinde konuştu.

Geride kalan sezonda elde edilen başarılar sonrasında sponsorların da gelmeye başladığını belirten Bekir Yunus Uçar, "En önemli sponsorumuz devletimiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto bizim asıl sponsorumuz. Bireysel sponsorlarımız da oluyor. Sponsorluk gelirlerimizi tamamen sporculara ve kulüplere yönlendiriyoruz. Sporcularımızın da bireysel sponsorlarının olduğunu görüyoruz. Bu da bizi sevindiriyor." diyerek sözlerini tamamladı.