Dünya Motokros ve Baja Rallisi Tanıtımı Emitt'e Yapıldı


Açıklama: Dünya Motokros Şampiyonası ve Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi'nin tanıtımları Emitt2018 Turizm fuarında yapıldı.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2018, 08:08
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1867


Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından yapılan Dünya Motokros Şampiyonası ve Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi'nin tanıtımları Emitt fuarında Afyon Belediyesi, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi'nin katkılarıyla iki farklı stant ile yapıldı. Fuar boyunca binlerce ziyaretçi hem Afyon hem de Düzce'nin ekstrem spor alanları hakkında bilgi sahibi oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) İdari Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, EMITT 2018 fuarında turizm ile sporun iç içe olduğu stantlar kurduklarını belirterek, dikkatleri Eylül ayındaki dünya şampiyonasına çekmek istediklerini söyledi. Akülke, "Aslında bu şampiyona sadece sportif bir organizasyon değil, tamamen spor turizmi operasyonudur. Dünyanın 5 kıtasında 186 ülkede canlı yayınlanacak bir organizasyon. Dünya şampiyonası, sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Afyonkarahisar'da yapılmasının bir nedeni de buradaki turizm çeşitliğini artırmak. Resmi verilere göre yerinde yarışı izleyen 15 bin yabancı misafirimiz bu tarihler arasında Afyonkarahisar'da olacak. Tabi Afyonkarahisar 1-2 Eylül ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasını Zafer Yürüyüşüyle beraber 4 günlük bir turizm heyecanıyla yerli ve yabancı 50 bin kişiyi ağırlayacak.
"DÜZCE MOTORSPORLARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR MERKEZ"
Rafting, motor sporları, doğa sporları için yakın Karadeniz'in, özellikle Düzce'nin inanılmaz bir lokasyon olduğunu da vurgulayan (TMF) İdari Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, sözlerini şöyle sürdürdü; "Düzce'de 30 kilometre içinde 30 milyon insana ulaşılabilecek bir ilimiz. Düzce'ye yakın Karadeniz dememizin sebebi İstanbul'a, Ankara'ya, Bursa'ya 1 saat 1 buçuk saatlik bir mesafede. Denizin kenarından Akçakoca'da Kardüz Yaylası'na 2 bin 200 metreye çıkabiliyoruz. Bu yayları ülkemizin tüm insanlarına Avrupa'ya, dünyaya açmak istiyoruz. Bu kapsamda 'Yakın Karadeniz Bahar Rallisi' diye 3 yıldır organize ettiğimiz sportif bir organizasyonumuz var. Düzce bir boydan bir boya 50 kilometreyken bu organizasyon kapsamında 4 gün 450 kilometreyi Düzce'de, Düzce'nin 7 ilçesinden geçen bir organizasyon haline getirdik. Kısmet olursa bu sene uluslararasına açtık. Ekim'in ilk haftasında 'Yakın Karadeniz Bahar Rallisi'yle hem Düzce'yi hem ülkemizi tüm dünyaya tanıtmış olacağız."