Şampiyon gibi düşünmek - Mümtaz Pak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şampiyon gibi düşünmek

Mümtaz Pak

Mümtaz Pak2011 sezonunu bitirdik, başarılar , hayal kırıklıkları ile tüm sporcular artık yeni sezona hazırlanıyor. TMF’nin artık verdiği destekler ve oluşumlarla yeni beklentiler var. Sporcularımız  daha hırslı ve başarı odaklı. Biz şimdi şampiyon olmak için farklı bir noktadan bakalım.
Şampiyon olmak için nasıl düşünmelisiniz, daha doğrusu neleri düşünmelisiniz, neleri düşünmemelisiniz.
Bu şampiyonluk düşüncesini dar anlamda değil, her konuda hayatınıza uyarlayabilirsiniz :

-işinizde
-evinizde
-okulda
-yarışlarda

İlk once şampiyon olabilmek bir şampiyon gibi düşünmeniz gerekir. Şu an bulunduğunuz yerden çok daha iyi bir yerde olmanız gerektiğine inanmanız gerekir. Yapamayacağınız düşüncesi tamamen kafanızdan silinmeli. Bunun yerine neden yapabileceğinizin detaylarını kendinize anlatın. Buna gerçekten inanmanız ve güçlü dürtülerini içinizde taşıyor olmanız gerekir.

İkinci olarak, bu bağlamda düşünmeyi kendinize telkin ettikten sonra ulaşmak  istediğiniz  noktaya odaklanın. Yapılmaması gerekenleri ise asla düşünmeyin. İstemediğiniz şeyleri hiç düşünmeyin ve pozitif olun. Sadece olumlu olanlara ve yapmanız gerekenlere odaklanın. Rakibinizin veya kendinizin olabilecek hatalarını değil , nasıl mükemmel sürüş yapacağınıza odaklanın. Bu pozitiflik içinde hayatınızın ne kadar değiştiğine inanamayacaksınız. Şampiyon olmak herşeyden once sadece bir hayaldir ve aksiyon arkasından gelir. Hayaller olmadan gerçeğe ulaşamazsınız.
Bu tablo kafanızda netleştikten sonra hem şampiyon gibi hissedecek hem de öyle davranacaksınız.

Artık bir şampiyon gibi düşünüp öyle davranmaya başladıktan sonra sıra önünüze çıkan engellerle mücadeleye gelecek. Artık tüm bu mücadeleler için hazırsınız. İşte bu noktada disipline çok ihtiyaç duyulur. Gerçek şampiyonlar sadece hedeflerine odaklanırlar ve önlerine çıkabilecek tüm engellerde bu odaklanmayı bozmazlar. Siz sadece gelişmelere pozitif olarak  odaklanacaksınız . Bu kuralla yaşadığınızda şampiyonluk ve başarı  çok daha çabuk gelecektir.
Şampiyonluk için gerekenleri özetleyerek bitirelim.
•  Pozitif  yaklaşım
•  Çekim gücü
•  İnanç
•  Disiplin
Bunları birarada içinizde tuttuğunuzda başarı kendiliğinden gelecektir, bunun yanında unutmayalım ki, başarı şampiyonluktan ibaret değildir, yaşamın kendisi başarıdır…..

 

 

 

Bu haber 3262 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SUPER ENDURO ŞAMPİYONASI


 

KÖŞE YAZARLARI

Hedefe Odaklanmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu